Święto Pieczonego Ziemniaka – 6 września 2014

Organizator: Stowarzyszenie Aktywna Młodzież Serock
Współorganizator: GOKSiR Pruszcz

Aktywnie, kijkowo i zdrowo – Nordic Walking

Grupa mieszkańców osiedla Pruszcz otrzymała grant na projekt „Aktywnie, kijkowo i zdrowo”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Działaj Lokalnie VIII.

W ramach projektu zakupiliśmy kijki do Nordic Walking oraz dwa zestawy do urządzeń rehabilitacyjnych. Kijki na czas trwania spaceru są wypożyczane. Pierwsze zajęcia odbyły się w czwartek 31 lipca 2014r. Zaprosiliśmy instruktora Nordic Walking p. Andrzeja Kowalskiego, który zaprezentował prawidłową postawę podczas uprawiania tego sportu, oraz udzielił wskazówek wszystkim uczestnikom zajęć.

Od września ze względu na wcześniejszy zmrok spotkania z Nordic Walking będą odbywały się w każdą środę o godz. 17:00 (w sierpniu była 18:00).
Spacerujemy po okolicznych polnych drogach, wyjeżdżamy do lasu i wędrujemy po leśnych ścieżkach.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Zajęcia fitness oraz karate

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do udziału w zajęciach fitnessu oraz karate:
FITNESS – poniedziałek, czwartek – 18:00
KARATE – wtorek, piątek – 17:30

Zaszufladkowano do kategorii Sport

Podsumowanie Dożynek 2014

Edyta Brzezińska oraz Rafał Bociek byli starostami dożynek Gminy Pruszcz w niedzielę 31 sierpnia 2014r. Gospodarzami były sołectwa Luszkowo/Luszkówko i Zbrachlin. W tradycyjnej uroczystości poprzedzonej mszą św. W Kościele Parafialnym w Pruszczu uczestniczyło 13 sołectw naszej gminy, które zaprezentowały piękne korony dożynkowe.

Nie zabrakło sołtysów oraz władz gminy z Wójtem Franciszkiem Koszowskim oraz Przewodniczącym Rady Gminy Zbigniewem Jagłą na czele. Przybyli również radni gminy Pruszcz oraz powiatu Świeckiego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Ksiądz Kanonik Jerzy Mroczyński, Proboszcz Parafii w Pruszczu, Ksiądz Prałat Franciszek Kamecki – Proboszcz Parafii w Grucznie, Ksiądz Tadeusz Daniszewski – Proboszcz Parafii w Serocku oraz Wikariusz Parafii w Pruszczu – Ksiądz Szymon Dorawa.

Na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji korowód dożynkowy dotarł na czele z orkiestrą dętą OSP kierowaną przez Kapelmistrza Tomasza Berenta

W części artystycznej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy zespół rockowy „Rockers” z Gimnazjum w Zbrachlinie, koncertowała także wspomniana Orkiestra Dęta oraz wokaliści Regionalne Akademii Piosenki pod fachowym okiem Andrzeja Żółkosia. Gościnnie wystąpił z mini recitalem Eugeniusz Posadzy, a gwiazdą koncertu był Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze” z Chełmna, który muzyką, tańcem, śpiewem oraz pięknymi strojami opowiedział nam tradycyjnie piękną historię polskiej wsi.

Podczas dożynek swoje ekspozycje oraz bogate propozycje zaprezentowały: Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Niewieścin”, Przychodnia Rodzinna „Almedic” z Pruszcza, Stowarzyszenie Broni Czarnoprochowej i Strzelectwa Historycznego „Dominus” z Pruszcza, sekcja Plastyczna działająca przy Ośrodku Kultury. Mogliśmy również podziwiać proces tworzenia rzeźby przez Grzegorza Stachurskiego z Chrystkowa. Dzieci bawiły się w miasteczku z różnymi atrakcjami, które zaproponowała firma Sławomira Strugacza z Parlina oraz mogły skorzystać z przejażdżek kucem, który dotarł na dożynki wraz z Janem Pałysem ze Zbrachlina.

Sprawną organizację imprezy zabezpieczyły jednostki OSP z gminy Pruszcz, którymi kierował Prezes – druh Marian Betlewski oraz Komendant Gminny OSP – druh Grzegorz Pączek.
W tegorocznych Dożynkach Gminy Pruszcz wzięły udział następujące sołectwa: Gospodarze Dożynek – Zbrachlin – sołtys Alicja Polak i Luszkówko/Luszkowo – sołtys Wioletta Ugorek oraz: Niewieścin – sołtys Irena Lewandowska, Zawada – sołtys Jan Miller, Brzeźno – sołtys Krystyna Ruszkowska, Bagniewo/Bagniewko – sołtys Danuta Grochowska, Topolno. sołtys Wacław Ledziński, Grabówko – sołtys Marian Fifielski, Rudki – sołtys Andrzej Smerliński, Łowin – sołtys Marcin Klucznik, Małociechowo – sołtys Leon Kempiński, Mirowice – sołtys Grzegorz Hetman, Parlin – sołtys Arleta Bizoń

Zapraszamy również do przejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Dożynki – 31 sierpnia 2014


Zawiadomienie o wyniku przetargu na dzierżawę kawiarni WDK w Serocku

Pruszcz, dnia 2014-08-28

Dot. Przetargu pisemnego nieograniczonego na dzierżawę kawiarni WDK w Serocku

Zawiadomienie
o wyborze najkorzystniejszej oferty

Kryterium wyboru ofert: 100% cena.

1. Wybrana oferta:
1. 1. ZRB Bogdan Kawalec, Serock, ul. Powstańców Wielkopolskich 2A, 86-120 Pruszcz, oferta ważna uzyskała ilość punktów w kryterium oceny – 100,00 pkt.

2. Oferty ważne:
2.1. Bogdan Kawalec, ul. Powstańców Wielkopolskich 2A, 86-120 Pruszcz, – oferta ważna uzyskała ilość punktów w kryterium oceny – 100,00 pkt.
2.2. P.W. MOTYLEK, ul. Łowińska 3, 86-120 Pruszcz– oferta ważna uzyskała ilość punktów w kryterium oceny – 63 ,18pkt.

3. Oferty odrzucone: 0.

4. Wykonawcy wykluczeni: 0.
Dziękuję za wzięcie udziału w przetargu. Jednocześnie informuję, że umowa może być podpisana w dniu 01.09.2014 roku.

Ogłoszenie o wyniku – kawiarnia Serock.doc

Bieg po Złote Jabłko w Topolnie

Towarzystwo Rozwoju Gminy Pruszcz zaprasza wszystkich pasjonatów i miłośników aktywnego spędzania czasu wolnego do udziału w BIEGU PO ZŁOTE JABŁKO w Topolnie, 21 września (niedziela).

Początek biegu przełajowego o dystansie 5 km został wyznaczony na talerzyku „Grodzisko”. Trasa przebiega po malowniczej okolicy Topolna i kończy się w nadwiślańskim sadzie.

Program:
11:30 do 12:00 – Zbiórka uczestników
12:15 – Start
Ok. 13:00 – Wręczenie nagród

W biegu może wziąć udział każda osoba pełnoletnia. Zawodnicy podpisują oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w zawodach oraz o starcie na własną odpowiedzialność
Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 05 września 2014r. drogą elektroniczną: bieg@trgp.pl lub osobiście w Urzędzie Gminy Pruszcz pok.16

Za zajęcie miejsca I, II, III miejsca – medale i nagrody rzeczowe (torby, plecaki). Dla wszystkich uczestników – dyplomy za udział.

Bieg ma na celu promowanie zdrowego trybu życia oraz promocję walorów przyrodniczych Topolna. Jest jednym z punktów programu „Pikniku w stuletnim sadzie“ w ramach projektu „Wieś na weekend“.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania:
Bieg po złote jabłko – Karta Zgłoszeniowa, oświadczenie DOC
Bieg po złote jabłko – Karta Zgłoszeniowa, oświadczenie PDF
Bieg po złote jabłko – Regulamin